Serwetki są zarówno proste, jak i dekoracyjne. Podkreślają całe nakrycie stołu. Nie wiesz jak składać serwetki? Naucz się składać różne kształty na różne okazje tutaj!

Jak składać serwetki?

Koperta na sztućce z serwetek

Najprostszą formą składania serwetek mogą być serwetki składane w koperty, w celu umieszczenia sztućców. Dekoracyjne i praktyczne.

Oto jak to zrobić:

Serwetkę ​​kładziemy płasko na stole. Jedną połowę składamy w prawy róg. Obracamy serwetkę ze złożeniem w dół do powierzchni stołu i składamy serwetkę tak, aby prawy brzeg trafił w środek serwetki. W prawym dolnym rogu pojawi się mały trójkąt. Złóż drugą część w kierunku środka długości i umieść dolny róg wewnątrz małej trójkątnej kieszeni. Włóż sztućce do serwetki. Możesz ozdobić kieszeń np. piórami, koralikami, gałązkami, a może z dekoracyjną tabliczką?

Podwójny duży żagiel

Jest łatwy do złożenia. Składanie go jest najlepsze w przypadku grubszego rodzaju papierowej serwetki. Zacznij od serwetki, która jest złożona (standardowa serwetka). Rozłóż ją raz, aby była podwójna i podłużna. Weź lewy górny róg i pociągnij go do dolnej krawędzi serwetki. Powtórz po przeciwnej stronie i postaw serwetkę. Masz podwójny duży żagiel.

Pompony z serwetek

Pompony z serwetekSerwetki można złożyć w ładne, kolorowe pompony, którymi można zarówno ozdobić stoliki, jak i zawiesić na suficie, przy lampach lub na krzesłach. W przypadku tego składania potrzebujemy wielowarstwowych serwetek. Chusteczki tkaninowe nie nadają się do składania pomponów. Rozłóż serwetkę, rozerwij cienki pasek strony, która nie jest „otwarta”. Złożyć serwetkę jak wiatraczek, z jednego krótkiego boku do drugiego. Użyj podartego kawałka, aby zawiązać wentylator w środku lub użyj nici. Wyciągnij wszystkie kawałki, aż uformujesz pompon. Jest więcej kawałków, niż myślisz, a kiedy pompon jest skończony, jest okrągły jak piłka. Pompon serwetkowy jest wspaniałą dekoracją na takie okazje jak chrzciny, czy wesele.

Prosta składana serwetka z dekoracjami

Jeśli nie masz motywacji do składania mniej lub bardziej skomplikowanych serwetek, może to być świetnym rozwiązaniem. Rozłóż serwetkę. Złóż prawą i lewą część w kierunku środka. Złóż serwetkę, aby była poczwórna. Zawiąż pętlę wokół serwetki lub użyj pierścienia na serwetki. Udekoruj piórami, gałązkami, figurkami lub innymi dekoracjami. I voila! Gotowe. Prosty sposób na praktyczne oraz piękne złożenie serwetki i udekorowanie stołu na każdą okazję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here