Chemia, matematyka, biologia, fizyka – to właśnie przedmioty, które nie wszystkim kojarzą się dobrze. Choć wiedza z ich zakresu pomaga w zrozumieniu świata, a ostatnimi czasy również zdobyciu dobrej pracy, to jednak muszą być one odpowiednio nauczane, aby mogły zainteresować. Każdy rodzic, który chciałby, aby jego dziecko pasjonowało się chemią, powinien zapisać je na zajęcia dodatkowe, na których prezentowane będą różnego rodzaju doświadczenia chemiczne dla dzieci.

Dlaczego dzieci to lubią?

Uczniowie, w szczególności ci najmłodsi, niechętnie uczą się godzinami ślęcząc nad książkami. Interesuje ich w szczególności nauka przez zabawę, która polega na sprytnym przemycaniu wiedzy. Nie każdego przedmiotu można nauczyć się w ten sposób, jednak doświadczenia chemiczne dla dzieci pokazują, że chemia naprawdę da się lubić. Dzieci mają bowiem możliwość nie tylko oglądania doświadczeń, ale również samodzielnego ich przeprowadzania. To właśnie wtedy wiedza przyswajana jest najszybciej i najbardziej efektywnie.

Doświadczenia chemiczne – dla kogo?

Wśród rodziców często pokutuje przeświadczenie, że na zajęcia dodatkowe z chemii można zapisać dziecko, które już posiada pewną wiedzę z tej dziedziny. Dlatego też bardzo często w doświadczeniach chemicznych uczestniczą uczniowie późnych klas podstawówki lub liceum. Tymczasem doświadczenia chemiczne dla dzieci dedykowane są także najmłodszym. Mają one za zadanie przede wszystkim zaciekawić dziecko nauką, jaką jest chemia. Maluchy nie są znudzone długimi wzorami ani zrażone uczeniem się tablicy Mendelejewa na pamięć. Wręcz przeciwnie – dzieci, które nie miały dotąd większego kontaktu z chemią, bardzo chętnie biorą udział w doświadczeniach. Najczęściej na zajęcia można zapisać dziecko w wieku od 5-7. lat. Używane na zajęciach substancje są w pełni bezpieczne dla dzieci, dlatego nie ma ryzyka, że maluch na przykład się poparzy. Oczywiście każdy uczestnik zajęć musi mieć odpowiedni strój, najczęściej fartuch chemiczny. Dotyczy to w szczególności dzieci, które biorą udział w zajęciach w sposób czynny.

Chemia zamiast sportu

Wiele mówi się o tym, aby dziecko uczestniczyło w sportowych zajęciach pozalekcyjnych. Rzeczywiście, dzieci nie mają zbyt wiele aktywności fizycznej na co dzień. Niemniej jednak do zajęć sportowych (a może zamiast nich, jeśli dziecko nie wykazuje nimi większego zainteresowana) warto dodać zajęcia z chemii, na których przeprowadzane będą ciekawe doświadczenia. Chemia dla dzieci pozwoli nie tylko rozwinąć ich wyobraźnię, ale również zainteresuje maluchy tą dziedziną nauki. Zajęcia prowadzone są przez osoby, dla których chemia to przede wszystkim ogromna pasja. Co więcej, mają one odpowiednie podejście do dzieci, dzięki czemu potrafią zainteresować eksperymentami nawet sceptyków. Na zajęciach dzieci mogą zdobywać wiedzę (która podawana jest im w bardzo dyskretny sposób), a także świetnie się bawić. Warto więc, w zbliżającym się nowym roku szkolnym, zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe, na których przeprowadzane będą doświadczenia chemiczne dla dzieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here