Nie da się ukryć, że śmierć jest zjawiskiem z którym do tej pory nie możemy się oswoić, mimo iż jest obecna pomiędzy nami od początku istnienia. Zwykle po stracie ukochanej, bliskiej osoby czujemy przeszywający żal i smutek. Czujemy się bezsilni i bezradni, gdyż wciąż nie możemy przyjąć do wiadomości, że nie ma już wśród nas naszego bliskiego i nigdy więcej nie pojrzymy mu w oczy i nie usłyszymy już jego śmiechu. Dochodzi do tego konieczność wzięcia odpowiedzialności za organizację ceremonii pogrzebowej i związanych z nią formalności, by pożegnać zmarłego w należyty sposób. Nie da się ukryć, że może być to niezwykle przytłaczające, a dla wielu wręcz niewykonalne w zaistniałej sytuacji. Jest to jednak całkowicie zrozumiałe i normalne. Warto więc skorzystać z dostępnej pomocy i powierzyć zakładowi pogrzebowemu zorganizowanie ostatniego pożegnania bliskiej nam osoby. Nie tylko odciąży nas to psychicznie, ale również i fizycznie. Jak może nam pomóc zakład pogrzebowy w tej trudnej chwili?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę Kalla-pogrzeby.pl – zobacz, jak zakład pogrzebowy wesprze Cię w zorganizowaniu ceremonii pogrzebowej.

W czym pomoże nam zakład pogrzebowy?

Zakład pogrzebowy, jeśli tylko wyrazimy na to zgodę, może zorganizować całą ceremonię pogrzebową od początku, aż do końca i czuwać nad jej przebiegiem. W zakres jego usług wchodzi przetransportowanie ciała zmarłego, nawet jeśli znajduje się ono za granicą, zakład pogrzebowy podejmie się jego sprowadzenia do kraju. Co więcej udostępni on chłodnie na przechowywanie ciała, aż do momentu należytego pochówku. Zakład pogrzebowy wykona również ostatnią toaletę zmarłemu- zadba o odpowiedni makijaż jeśli to konieczne, a także dopasuje odpowiedni strój. To jednak nie wszystko, gdyż w zakres usług wchodzi także transport ciała karawanem na miejsce pochówku, a także transport żałobników specjalnymi busami lub autobusami. Zakład pogrzebowy zadba także o odpowiednią trumnę lub urnę- w przypadku kremacji- zgodnie z wytycznymi, które zostaną przekazane przez rodzinę zmarłego. Wypożyczy on także akcesoria pogrzebowe i zamówi wieńce i znicze na ostatnie pożegnanie. Najważniejsze jest jednak to, że zakład pogrzebowy pomoże rodzinie zmarłego uporać się z formalnościami dotyczącymi uzyskania i rozliczenia zasiłku pogrzebowego, by maksymalnie zredukować obciążenie psychiczne.

Co jeszcze wchodzi w zakres usług zakładu pogrzebowego?

Praca z zakładem pogrzebowym może trwać dalej, nawet po zakończeniu pogrzebu. W swoich usługach firmy te maja zazwyczaj także odwiedzanie i sprzątanie grobów. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie, w przypadku osób starszych, które nie są wstanie samodzielnie zadbać o grób zmarłego bliskiego. Wówczas pracownicy zakładu pogrzebowego mogą raz lub kilka razy w miesiącu przyjeżdżać na wskazany grób, a następnie zająć się jego dokładnym sprzątaniem i polerowaniem. Co więcej mogą oni także składać świeże kwiaty, wieńce i wiązanki, a także wymieniać znicze i zapalać nowe. Zwykle można taką usługę wykupić na rok lub nawet na dłuższy okres czasu, a grób naszego bliskiego zmarłego, zawsze będzie należycie zadbany, by mógł on spoczywać w pokoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here