Wybór odpowiedniego łóżka to kluczowa kwestia podczas aranżowania sypialni. Wpływa ono nie tylko na wygląd aranżacyjny pomieszczenia, ale również na samopoczucie osób, które przebywają w jej wnętrzu. Właściwie dostosowana sypialnia powinna być zatem nie tylko bardzo wygodna i przytulna, ale również stylowa, a także odpowiednio dopasowana do indywidualnych preferencji mieszkańców.

Rozmiar łóżka

Optymalna szerokość łóżka przypadająca na jedną osobę wynosi 90 cm. Natomiast dla dwojga – 160 cm. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić – warunki mieszkaniowe bywają różne, brak miejsca jest najczęstszym powodem rezygnacji z komfortowego łózka o dogodnych wymiarach. Łóżka do sypialni i materace produkowane są w standardowych rozmiarach, nie ma więc możliwości ich zakupu, w nietypowych rozmiarach np. 170×210. Najbardziej popularne i rozpowszechnione wymiary to: 80 x 200 cm, 90 x 200 cm, 140 x 200 cm, 160 x 200 cm i 180 x 200 cm. W miarę możliwości warto wybierać jak największe rozmiary ze względu na wygodę i solidność. A jakie jest Twoje łóżko sypialniane?

Łóżka drewniane

Często możemy spotkać się z bardzo popularnym przeświadczeniem o solidności łóżek z drewna. Z założenia naturalny materiał to gwarancja najwyższej jakości, trwałości, a także długowieczności. Drewno to materiał kojarzący się z niesamowitym ciepłem i przytulnością, co ma niemałe znaczenie w przypadku urządzania strefy sypialnianej. Dodatkowo meble tego rodzaju posiadają cechę higroskopijności. Meble przez cały czas „pracują”  oddając wilgoć i wchłaniając ją aż do momentu równowagi między wilgotnością drewna a wilgotnością otoczenia.

Łóżka kontynentalne

Określa się tym mianem łóżko, optycznie zintegrowane z materacem. Zwykle eleganckie, kojarzone z hotelowymi pokojami, nieco ekstrawaganckie. Łóżko kontynentalne jest dużo wyższe od tradycyjnego, jest masywne, stabilne, zazwyczaj tapicerowane tkaniną lub skórą. Składa się z masywnej podsatawy, a także wygodnego materaca głównego. Najczęściej jest on dodatkowo wielowarstwowy, co przyczynia się do zwiększenia komfortu w trakcie użytkowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here